ÖİDB

Yurtdışında Türkoloji bölümü olan üniversiteler hangileri?Yunus Emre Enstitüsü ile Yükseköğretim Kurulunun eşgüdüm içerisinde yürüttüğü Türkoloji Projesi kapsamında, Türkiye'de Türkçe Eğitimi/Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi/Türk Dili ve Edebiyatı/Çağdaş Türk Lehçeleri bölümlerinde çalışan, tercihen doktorasını tamamlamış öğretim elemanları, yeni eğitim-öğretim yılında yurt dışındaki üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı/Türkoloji bölümlerinde görevlendirilecektir.

Bu kapsamda görev almak isteyenlerin ekte yer alan özgeçmiş formunu ve dilekçeyi doldurarak ilgili tarihin mesai bitimine kadar Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığına şahsen veya posta/e-posta/faks yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

Ekler:

EK-1: Başvuru Dilekçesi
EK-2: Özgeçmiş Formu
EK-3: Görevlendirme Yapılacak Ülke ve Üniversitelerin Listesi

Başvuruların gönderileceği posta ve e-posta adresi ile faks numarası:

Yunus Emre Enstitüsü
Atatürk Bulvarı Nu:11, 06050 Ulus/Ankara
Tel: (0312) 309 11 88
Faks: (0312) 309 16 15
E-posta adresi: sert@yunusemrevakfi.com.tr

Açıklamalar:

Öğretim elemanlarına ait akademik özgeçmişler, Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca oluşturulacak heyet tarafından değerlendirilecek, görevlendirilmesi uygun bulunanlara ilgili tarihin mesai bitimine kadar bilgi verilecektir.

Heyet tarafından değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan öğretim elemanları, bağlı oldukları üniversitelerden izin almaları hâlinde görevlendirileceklerdir.

Öğretim elemanlarının yurt dışı görev harcırahları (hafta sonları da dâhil günlük 80 ABD Doları) ve bakmakla yükümlü oldukları birinci dereceden aile fertleri ile birlikte ilk gidiş, son dönüş ulaşım giderleri Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı tarafından karşılanacaktır.


Bilgi İçin:

Doç. Dr. Mustafa Balcı
Türkoloji Koordinatörü
Tel: (0312) 309 11 88 / 1010
Faks : (0312) 309 16 15
E-posta: mustafa@yunusemrevakfi.com.tr

Konular