ÖİDB

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi OBS GirişMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş için Tıklayınız

*** Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci İşleri Giriş Sayfası için Buraya Tıklayınız

*** Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ana Sayfa Girişi için Buraya Tıklayınız


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İletişim Bilgileri


*** Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 2015-2016 Eğitim - Öğretim Yılı Akademik Takvimlerine Ulaşmak için Buraya Tıklayınız


Burs ve İş Olanakları

Başarılı öğrenciler ve sınırlı mali imkânları sınırlı olanlar, 'Sıtkı Koçman Vakfı ve Üniversite yönetimi tarafından sağlanan burs ve kredilerden yararlanabilir. Öğrenciler ayrıca farklı sivil toplum / toplum örgütleri, yardım kuruluşları ve vakıflar tarafından sağlanan krediler ve burslar ile ilgili tavsiye ve rehberlik verilir. Sıtkı Koçman Vakfı hem lisans hem de lisansüstü çalışmalar için burs vermektedir. Özel krediler, şehit çocuklar, engelli öğrenciler ve doğal afetler yaşamış olan öğrenciler için kullanılır.


Barınma İmkanları

Kredi ve Yurtlar Kurumu

Üniversitemiz Yerleşkesinde; Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nce işletilmekte olan iki yurt bulunmaktadır. Bu yurtlardan Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu 1500; Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu 1800 yatak kapasitesine sahiptir.

Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu ile Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu'na öğrenci kabulleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından merkezi sistemle yapılmaktadır.

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma sorunlarını çözümlemelerine yardımcı olabilmek amacıyla öğrenci kayıt merkezlerinde oluşturduğumuz Barınma Danışma Masası'nda görevli personelimiz aracılığıyla ilimizdeki mevcut yurt, pansiyon, apart, öğrenci evi vb. barınma tesisleri hakkında bilgi verilmektedir.

Özel YurtlarMuğla Üniversitesi Kötekli kampüsü içerisinde bulunan Residorm Öğrenci Yurdu; benimsediği yeni nesil yurt anlayışı, gelişmiş sosyal imkânları ve farklı oda seçenekleriyle öğrenciler için Konforlu, Güvenli ve Eğlenceli bir yaşam alanı sunmaktadır.

Üniversiteye bağlı olarak kampüs içinde yer alan Residorm, kolay ulaşımı ve verdiği hizmetlerle yurt kavramına farklı bir bakış açısı getirmektedir.

Market, spor salonu, kafe – restoranları, kuaförü ve oyun salonu bulunan çarşı alanı Residorm’un hemen yanında olup öğrenci ihtiyaçlarına hizmet edilmesi amaçlanmaktadır.

Ayrıca; odalarda wc ve duş bölümleri ayrı olup, öğrencilere kullanım kolaylığı sağlanmaktadır.

Residorm’da sunulan hizmetler aşağıdaki gibidir.

-Kablosuz internet
-Haftalık temizlik
-Ortak mutfak alanları
-Odalarda mini buzdolabı
-Etüd odaları
-24 saat güvenlik
-Resepsiyon
-Kesintisiz sıcak su
-TV/Aktivite odaları
-Çamaşırhane
-Her katta sıcak/soğuk su sebilleri
-Çarşı alanı

İletişim

Web sitesi : www.residorm.com
E-posta : mugla@residorm.com
Çağrı Merkezi : 0850 200 22 22
Tel : 0252 999 1 666


*** Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci İşleri Hızlı Erişim
Yönetmelikler
Yönergeler
Öğrenci Konseyi
Haftalık Ders Programları
Akademik Takvim
SSS
Öğrenci Bilgi Sistemi
Öğrenci Hakları
Yeni Kazanan Öğrenciler için Bilgiler
Uluslararası İlişkiler
Öğrenci Toplulukları
Engelli Öğrenci Destek Birimi
Kayıt Yenileme
Yönetmelikler
Yönergeler
Öğrenci Konseyi

Konular